מה הם ההבדלים שמלה מעוצבת למוכנה?

בעולם המודרני שלנו ישנו מגוון אדיר וכמעט בלתי ניתן לשליטה של שמלות כלה וערב. המגוון נע ונד בין שמלות כלה שניתן לשכור, לקנות או לעצב עיצוב אישי ומותאם. בנוסף,  המבחר והרעיונות של השמלות הוא פשוט אינסופי מבחינת הסגנונות, העיצובים והצבעים.

 

אך אם כל המגוון העצום הזה הכלה הטרייה עומדת בפני שאלה די טריוויאלית ויומיומית והיא: האם לקנות או לשכור שמלה מעוצבת, או להתאים שמלה בעיצוב אישי אצל מעצבים מקצועיים? אם כן, מספר התשובות לשאלה זאת מגוון כמעט כמו מבחר השמלות שדובר לעיל.

 

שמלות מוכנות הן בדרך כלל שמלות שנתפרו בקו ייצור מסוים, הווה אומר, שמפעל או מעצב מסוים, העובד במפעל, חשב מבעוד מועד על גזרה ועל עיצוב מסוים, בדרך כלל לא מורכב מדי כדי להקל על פס הייצור, ולאחר מכן שכפול של אותה שמלה למגוון המידות הקיים - ולבסוף הפצתה בשווקים. דבר זה הוא חלק מתהליך המיכון של המהפכה התעשייתית כניסיון לייעל את תהליך הייצור, לחסוך בעלויות ולהרוויח את התשואה המרבית.

 

דבר זה יכול להתאים לכלות המעוניינות לחסוך בכסף, ואינן מחפשות שמלה מיוחדת ומותאמת אישית ומוכנות להסתפק בשמלה סבירה.

 

בנוסף, בשמלה מוכנה יש פחות שליטה לכלה על צורת השמלה ועל המראה הכללי שלה, כיוון שהיא לא עוברת עיצוב על פי שלבים ועל פי רצונות הכלה. אך עדיין, כן ניתן לרכוש שמלות יפות ומתאימות.

 

לקולקציית שמלות 2013: לחצו כאן.

 

שמלות מעוצבות במובן הזה עומדות באופן הפוך לשיטת השמלות המוכנות. שמלות מעוצבות עוברות תהליך פרסונאלי בין הכלה לבין המעצבת ועוברות חשיבה דקדקנית ומותאמת לכל כלה. כך, הכלה יכולה לבנות יחד עם המעצבת סקיצה של השמלה שעולה בדמיונה, ולבנות דיאלוג בריא יחדיו שיוביל לשמלה אותה הכלה העלתה בדמיונה. בצורה כאת לכלה יש שליטה כמעט מוחלטת על איך שהשמלה תראה –דבר שמעניק בטחון ושביעות רצון מלאה אצל הכלה.

 

 בנוסף לזה, ניתן לערוך מקצה שיפורים ולראות איך אפשר להתאים ולדייק עוד יותר את השמלה על גופה של האישה - על מנת להגיע לתוצר מושלם. עוד דבר הוא בכך ששמלה שעברה עיצוב יושבת בצורה מושלמת על גוף הכלה. יש לזכור שמבנה הגוף של כל אישה הוא שונה לחלוטין מאחרת, ולכן שמלות מוכנות עלולות במקומות מסוימים לא להתאים בגלל מבנה אנטומי מסוים. שמלה בעיצוב אישי, לעומת זאת, עוברת שלב-שלב על גוף האישה ומותאמת באופן מדויק לכל איזור בגוף.

 

לסיכום דברים אלו, ניתן לראות ששמלה מעוצבת עונה על צרכים מסוימים בעוד שמלה מוכנה עונה על צרכים אחרים. דבר זה תלוי באופי של הכלה, בחשיבות שהיא מייחסת לשמלה ובתקציב האישי שלה. שמלה מעוצבת מיועדת לפרפקציוניסטיות המעניקות חשיבות רבה ליופי האסתטי, לדיוק ולנוחות ששמלה מעוצבת מביאה עימה, וכך ליצור הרמוניה ושליטה כמעט מוחלטת על המראה הכללי.   

 

לקריאה נוספת: "לקנות או לשכור- זאת השאלה!"